Türkiye’de Kayak Merkezleri hatrı sayılır derecede var ama ben sizlere sadece gittiğim ve gördüğüm yerleri yazmayı tercih ettim umarım hoşunuza gider.

  • Kartalkaya Kayak Merkezi

Türkiye’de Kayak Merkezleri içinde en popüler kayak merkezlerinden biridir Kartalkaya kayak merkezi Bolu merkeze yaklaşık 45 dakika uzaklıkta bulunan Kartalkaya’da sezon kasım ayı gibi başlayıp nisan ayına dek sürüyor. Eğer kış sporlarına ilginiz varsa Kartalkaya tercihleriniz arasında olabilir.

  • Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri ilimizin merkezine 25 km uzaklıkta. Kış boyunca sürekli kar alan merkeze günübirlik turlar da düzenleniyor, kayak pistlerinin jandarma korumasında olduğu merkezde, olası sağlık problemlerine karşı bir de sağlık ocağı hizmet veriyor Türkiye’deki en uzun telesiyej hizmetlerinden birinede sahiptir. Yeni başlayanlar için kurslar düzenlenen tesiste, aynı zamanda kayak malzemelerinizi kiralama olanağı bulabilirsiniz.

  • Uludağ Kayak Merkezi

Bursa’ya 36 km uzaklıkta bulunan Uludağ Kayak Merkezi, güneybatı mevkinde yer alır. Türkiye’nin en büyük kayak merkezi unvanını taşımaktadır. 1961 yılında milli park ilan edilmiş. Kış mevsimi boyunca çeşitli festival ve şölenlere ev sahipliği yapmaktadır. Özel pistleri sayesinde gözde bir kayak merkezi olan Uludağ Kayak dışında, snowboard yapabilir, kar motorsikleti ile turlayabilirsiniz bunun dışında benim gibi kayat konusunda kötüyseniz 🙂 sucuk ekmek ve sıcak şarabın tadını doyasıya çıkartabileceğiniz bir yer. Tesiste, aynı zamanda kayak malzemelerinizi kiralama olanağı bulabilir ve özel ders alabilirsiniz

  • Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum’a bağlı olan merkez, Palandöken Dağları üzerinde kurulmuş olup, Türkiye’nin en yüksek zirvelerinden dir. Uluslararası olimpiyatlara da ev sahipliği yapan merkez toz kar özelliğine sahiptir. Kar kalınlığı 2-3 metreyi buluyor. Sadece lüks oteller değil uygun fiyatlı konaklama tesisleri de bulabilirsiniz.

  • Esentepe Kayak Merkezi

Bolu Gerede ilçesinin arka kısmında yer alan ve çam ormanları ile kaplı vaziyette bulunan bir alandır. özellikle yeni başlayanlar için ideal ama biraz profesyönelseniz sizi sarmaz en uygun dönem, aralık ile mart ayları arasıdır ve yörede çok güzel piknik alanları bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz