Aliexpress TR

Seyahate çıkmadan önce yanımızda götürmemiz gerekenler nasıl ve nerede kalacağımıza göre değişkenlik gösterecektir ama öncelikle yanımıza almamız gereken eşyaları önceden  listelemeniz iyi olucaktır sonuçta uzun yola çıkmadan önce alıcağınız bir şeyi unutmamak için iyi bir yöntem.

  1. Kimlik, Pasaport, Ehliyet
  2. Kredi Kartları Yurt dışına çıkarken yanınıza fazla kredi kartı almamaya özen gösterin bir çok ülkede kart koplanama olayı çok oluyor 1 yada 2 kart almanız ve bunlara limit koymanız yeterli olucaktır fazla nakit taşımamanız iyi olur hırsızlık olayı yüzünden parasız kalmak istemezsiniz özellikle yabancı olduğunuz bir ülkede.
  3. Ulaşım bilgileri Otobus ve Uçak bileti kontrollerini evden çıkmadan mutlaka yapın özellikle elektronik sistem kullanmayı da tercih edebilirsiniz.
  4. Adres ve telefon listesi telefonunuzu kaybederseniz ulaşmanız gereken kişilerin numarası yanınazda olması bazen hayati önem  taşır.
  5. Kıyafetler gidiceğiniz ülke yada şehrin hava tahmin raporlarını gözden geçirip kıyafetlerinizi ona göre seçmelisiniz.
  6. Kişisel bakım için krem, deo, makyaj mazemeleri vs unutmayın ve bunları el çantanız da değil valizinizde taşıyın uçak içerisine bunlar alınmayacaktır unutmayın.
  7. Cep telefonu şarj cihazı yada götüreceğiniz elektronik malzemelerin fişleri ve yurt dışına çıyorsanız prizler için dönüştürücü almayı unutmayın gidiceğiniz ülkede bulabilirsiniz tabi ama buradan daha pahalı olucaktır.
  8. Hayati İlaçlarınız çok önemli özellikle yabancı bir ülkeye gidiyorsanız mutlaka unutulmaması gerekli yurt dışındaki sistem Türkiye gibi değil kafanıza göre eczaneye girdip ilaç alamazsınız doktor reçetesi olmadan kesinlikle vermiyorlar bunu unutmayın özellikle hasta değilseniz bile alerji hapı, ağrı kesici, antibiyotik, yanık kremi, yara bandı, mutlaka çantanıza koyun.
  9. Ivır Zıvır Genelde seyahatlerimiz de mutlaka unuttuğumuz ıvır zıvır ama önemli şeyler oluyor onların başın da küçük dikiş seti yer alıyor tabi kulak tıkacı, Müzik Çalarınız, Cd. , Video Kamera, Yedek Kaset, Batarya / Pil, Fotoğraf Makinesi, Yedek Film, Yedek, Kitap, Dergi, Ajanda, Kalem, Fener, Kibrit, Çakmak, Harita,Dizüstü Bilgisayarı, ekipmanı unutmamakta lazım.