Aliexpress TR

E-posta hesabınız bilgisayar korsanları için bir altın madenni değerindedir tabi günümüzde devletler içinde aynı şeyin geçerli olduğunuda unutmamak gerekir ama yine de birçok insan hesaplarını güvence altına almak için temel önlem almıyor. Güvenli e-postayla ilgili en önemli adım tabikide Dünya’ya gizliliğin önemini göstermede anahtar kişi sizsinizdir.

Özgürlük dünya demokrasileri tarafınca paylaşılan bir değerdir. Benim içinse özgürlüğün anlamı özellikle mahremiyetle kendimi serbestçe ifade edebilmemdir. Bu, başkalarının bana gönderdiği özel epostalarınıda okumamasını kapsar ve bence her birimiz düşüncesini özgürce ifade etme ya da sır olarak saklama hakkına sahip olmalıdır ve Demokratik bir toplum ancak bu yolla kurulur.

Şimdi gelelim hepimizin normalde kullandığı e-posta sağlıyıcılarına Gmail, Hotmail (Outlook) veya Yahoo gibi e-posta hizmet sağlayıcıları gizliliğinizi koruyorlar mı? tabiki de cevap, HAYIR.
Yahoo! NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı)’na gizlice kullanıcı e-postalarını tarayabilmesi için özel bir yazılım geliştirdiği ortaya çıkmıştır, Google ise, kullanıcı e-postalarını okuduğunu kabul etti ve mahkemeye şunları söyledi: Gmail kullanıcıları “gizlilik beklememelidir”; Microsoft ise, Hotmail, Skype ve Outlook kullanıcıları üzerinde NSA’e yardım ederken cömert davrandığını resmen söylemişti. Peki durum bu kadar kötüyken en iyi kriptolu e-posta hizmeti sağlayıcıları kimler? şimdi benimde kullandığım e-posta hizmetlerinden bir kaçını sizinle paylaşmak istedim umarım sizinde işinize yarar.

Şunuda unutmadan geçmek istedim gazeteci, muhpir yada derin devletle işim yok arkadaş sadece şu hackerlar için önlem almak istiyorum diyorsanız kullandığınız servis sağlıyıcısındaki güvenlik önlemlerini artırın derim örnek vericek olursan çift şifre tanımlıya bilirsiniz telefonunuzla onaylama gibi bu güvenlik ayarında hiç bir hacker uğraşmaz size karşı özel bir ilgisi yoksa tabi 🙂

Gelelim asıl konumuz olan en iyi kriptolu e-posta hizmeti sağlayıcılarına

-1-

ProtonMail https://protonmail.com
İsviçre merkezli, anti-NSA güvenli e-posta hizmeti sunan ProtonMail kamu yararı için ücretsiz bir hizmettir özellikle gazetecilere ve çevrimiçi gizliliklerinden endişe duyanlara yönelik güvenli bir platform sağlama konusunda kanıtlanmış bir sicili var. uçtan uca şifreleme kullanılan bu servisle, gönderilen mesajların şifrelendiği ve gizli şifre çözme anahtarlarına sahip alıcıların mesajları okuyabileceği anlamına gelmekte. Şirket ayrıca, Android, iOS, MacOS ve Windows kullanıcıları için çevrimiçi sansürle karşı savaşmak için “no logs policy” ile ücretsiz VPN hizmeti de sunuyor. aynı zamanda ProtonMail, zero-access şifreleme ve dijital imza doğrulama özellikleri ile kullanıcı verilerini korumayı hedefleyen “ProtonMail Kişiler” adı verilen dünyanın ilk şifrelenmiş rehber yöneticisini de sunmaktadır.
Özellikler: Uçtan Uca Şifreleme, Kullanıcı Verilerine Sıfır Erişim, Açık Kaynak Kriptografisi, Izleme veya Günlük kaydı yok, Kendini Yok Eden Mesajlar, Android ve iOS için uygulamalar, İki faktörlü kimlik doğrulama.
hesap türleri; ÜCRETSİZ Sınırlı özelliklere sahip temel hesap, PLUS Gelişmiş özelliklere sahip güvenli e-posta 4.00 € VİZYONER Destekçilerimiz için özel hesap 24.00 € BUSINESS Kuruluşunuz için şifreli e-posta 6.25 €

-2-

Mailfence https://mailfence.com
Mailfence, Belçika’lı ContactOffice firması tarafından, 2013 yılında başlatılan, ücretsiz ve kriptolu hizmet sunan bir e-posta hizmet sağlayıcısıdır. ProtonMail gibi, Mailfence de Snowden’ın NSA’nın Prism gözetim programıyla ilgili paylaşımından sonra hizmet vermeye başladı. Kullanıcı ile alıcı arasındaki iletilerin başka biri tarafından okunamayacağını garanti eden OpenPGP tabanlı uçtan uca şifreleme sunuyor. Bir kullanıcı, istediği herhangi bir e-posta programıyla SMTP veya IMAP kullanarak Mailfence hesabına erişebilir. Belçika sıkı gizlilik kanunlarına sahiptir, bu nedenle Mailfence herhangi bir ülkenin isteğini yerine getirmek zorunda değildir. Belçika yasaları uyarınca, tüm ulusal ve uluslararası gözetim talepleri bir Belçika mahkemesi tarafından yapılmalıdır.
hesap türleri;Ücretsiz kullanımın yanısıra Ayda 2,50€ profesyonel ve 7,50€ BUSINESS paketleri mevcut.

-3-

CounterMail https://countermail.com/
gereksiz karmaşıklık olmadan maksimum güvenlik ve gizlilik sağlamak üzere tasarlanmış, güvenli ve kullanımı kolay İsveç merkezli CoutnerMail, hesabınızı bir şekilde bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildikten sonra e-posta görüşmelerinizi okumalarını imkansız kılan uçtan uca şifreleme sağlayan, tanınmış, şifreli ve güvenli bir e-posta hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, CoutnerMail’in 4.000’den fazla çeşit şifreleme anahtarı vardır. Verilerinizi korumak için 4096 bit şifreleme anahtarlı OpenPGP adlı güçlü bir şifreleme protokolü kullanıyoruz . Kamuya açık bilgilerin en iyisine göre, bir kişinin veya grubun OpenPGP’yi şifreleme veya hesaplama yoluyla şifrelemesine izin verecek bilinen bir yöntem yoktur. Şirket herhangi bir sunucuda veya sabit diskte e-posta verilerini saklamaz. Bu sebeple veri sızıntısı da söz konusu değildir. CounterMail ayrıca, devletlerden verilerinizi korumayı da garanti ediyor. Hizmetin bir dezavantajı, e-postaları kullanıcı olmayanlara kriptosuz göndermeye izin vermemesi, kullanıcılar ancak dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir OpenPGP uyumlu e-posta kullanıcısı ile iletişim kurabilirler.
hesap türleri;Bir hafta ücretsiz olarak deneyebilirsiniz! yada 3,6,12 ay Depolama alanı;250 ve 500 MB 19 ila 59 ABD doları arası fiyatları

-4-

Tutanota https://tutanota.com/tr/
Almanya’da bulunan ve kullanıcı yazışmalarını her zaman korumayı taahhüt eden, açık kaynak kodlu, uçtan uca şifrelenmiş bir e-posta yazılımı sunanherhangi bir şifreleme hizmeti için temel olan GPL v3 lisansı ile sunulmaktadır. Açık kaynak, güvenlik uzmanlarının postalarınızı koruyan kodu doğrulamasına olanak verir. Şirket ayrıca ücretli paketler de sunmaktadır, ancak seçtiğiniz paket ne olursa olsun, gönderdiğiniz veya başkalarından Tuana sunucularına gelen tüm iletileri şifrelenir ve geçen yılın Mart ayında Tutanota Şirketi, 2 milyondan fazla aktif kayıtlı kullanıcısına sahip olduğunu açıklamıştır.

OpenPGP şifrelemesi her zaman e-postanızın içeriğini koruyacaktır, ancak kimliğinizi korumak ve MITM saldırılarına karşı korumak için başka bir kripto katmanına sahip olmanız gerekir. Sağlayıcıların çoğunda bunun için SSL kullanılır, ancak SSL her zaman yeterli değildir. bunuda unutmayın.