Aliexpress TR

Merhaba Ziyaretçi şimdi tanıtıcağım yer güzel ülkemin cennet köşelrinden Kaz Dağları çok uzun zaman önce Zeytinli köyünde yazlığımız vardı ve arada giderdim aklımda kalanları sizlerle paylaşmak istedim umarım hoşunuza gider.

Kaz DağlarıKaz Dağı ya da diğer adıyla İda Dağı büyük ölçüde Biga Yarımadası’nda uzanmakta, üç tepesi olan esas Kaz Dağı’nın en yüksek tepesi 1774 metre olan Karataş tepesidir. Antik dönemlerden bu yana pek çok efsaneye konu olan doğa harikası bir yerdir, doğanın kucağıda kamp yapmak, otantik otellerinde konaklamak, yeşillik, huzur ve bol oksiyen istiyorsanız tercih etmeniz gereken yerler arasındadır Alpler’den sonra dünyada oksijen merkezidir.

Jiplerle safari turu yapmak isterseniz, günü birlik turlar mevcut ama şuan fiyatları hakkında pek bir bilgim yok malesef, mesire yerleri, şelaleleri ve milli parkı ile Kazdağları’nda gezilecek ve görülecek yerler için en az 3 gününüzü ayırmanızda fayda var.

Kaz DağlarıSütüven Şelalesi; Altınoluk Edremit yolunun 20. km’sinde Zeytinli Köyü sapağından girdikten sonra köy merkezine kadar inin küçük bir meydan yol ikiye ayrılıyor ve göbekte bir kahve var orada sorun çok kısa bir mesafe sonra karşınıza çıkması gerekiyor çünkü 🙂 Burası oldukça büyük bir mesire alanı. Trekking sevenler için de oldukça güzel bir yer.

Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi; Kaz Dağı bölgesinde Tahtakuşlar Köyünde. Ancak Güre sahilde 2015 sonunda açılmış oldukça modern bir etnografya müzesi daha var. Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi buraya yolu düşenlerin bir göz atması gereken adreslerden biri.

Adatepe Köyü; Kaz Dağı bölgesinin Yeşilyurt’tan sonra en meşhur ikinci köyü olan Adatepe, Yeşilyurt’a göre görece daha doğal.  Büyük Şehirlerden kaçanlarla dolar burası sokaklarında gezerken fotoğraf severlerin yine çok keyif alacağı bir yer.