İstanbul’u betona çeviren İstanbul’un gözde Avm’leri okadar çok ki saymakla bitmez :)!!!
Alışveriş merkezleri ni sevmem ama yanınızda yaşlı bir aile bireyi yada çocuk varsa alış veriş yaparken güvenlik olması aradığınız bir çok şeyi aynı yerde bulabilmeniz oldukça avantajlı oluyor bu yüzden sizlere benim genelde tercih ettiğim Avm leri paylaşıyorum ama unutmayınki istanbul gibi büyüleyici bir şehirdeyken ve gezilecek bir sürü yer varken AVM’lere tıkılıp kalmayın.

Akmerkez

İstanbul’un ilk AVM’lerinden biri olan Akmerkez AVM ekiden evime çok yakın olduğu için sadece market alış verişlerinde kullanmayı tercih ettiğim bir yerdi ama daha sonra yapılan değişikliklerle cafelerin dışarı bakan açık kısımları olması nedeniyle arkadaşlarla buluşma yeri olarakta kullandığım bir yer haline geldi
Adres: Kültür Mahallesi, Nispetiye Cd No:56 Beşiktaş/İstanbul

Akasya Acıbadem

Anadolu Yakasının en değerli arazilerinden birinin üzerine kurulan Akasya Alışveriş Merkezi, yakanın daha çok yüksek zümresine hitap eden lüks markaların çoğunlukta olduğu bir avm burayı tercih etme sebeplerim arasında ise içinde KidZania Çocukların Ülkesi olması 4 -14 yaş arasındaki çocukların 65 aktiviteye katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiği, tercih ettikleri 100’e yakın mesleği deneyimlediği, kendi kararlarını verip, özgürce hareket ettiği, yaratıcılığını kullandığı, arkadaşlar edindiği, ürettiği ve çocuğunuz varsa kesinlikle eğlenceli bir gün yaşatabileceğiniz tercih edilmesi gereken bir yer.
Adres: Acıbadem Mah. Çeçen Sk. Akasya AVM Üsküdar/İstanbul

Cevahir Avm

Yemek alanları güzel bir çok damak zevkine ve bütçeye hitab ediyor. Orta ve alt segment markalar çoğunlukta olduğu için aradığınız herşeyi bulabiyorsunuz özellikle benim için buranın önemi yapı marketlerinin büyük olması ve bir çok banka şubeside içinde mevcut.
Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Büyükdere Cad. Cevahir AVM 136/22, 34100 Şişli/İstanbul

İstinye Park

Sarıyer, İstinye’de yer alan İstinye Park AVM, özellikle elit markalardan oluşan mağazaları ve ünlü müşterileri ile biliniyor ayrıca sinema ve spor salonu gibi imkanlara da sahip olabiliyorsunuz.
Adres: Pınar Mahallesi, Katar Cd No:73 Sarıyer/İstanbul

Forum İstanbul

Açıldığı günden beri gerek reklamlarıyla ve gerek etkinlikleriyle büyük ses getirdi. Kısa sürede İstanbul’da hatrı sayılır avmleri arasına girdi ve benim burayı tercih etme sebebimse IKEA ve Koçtaş gibi diğer büyük mağazaları da çevresinde barındırıyor. Büyük İstanbul Otogarı’nın yanıbaşında. Bayrampaşa’da yer alan Forum İstanbul‘da Alışverişten çok; Sea Life Akvaryum, Jurassic Land, Legoland gibi diğer AVM’lerde pek rastlanmayan tema etkilik alanları ile insanların ilgisini çekiyor.
Adres: Kocatepe Mahallesi, Paşa Cd Bayrampaşa/İstanbul

Nişantaşı City’s

AVM konseptiden çok lüks bir pasajı andıran City’s en üst katında yemek bölümünde Mahalle konsepti ile de sıcak bir hava katıyor İçerisinde sinema ve spor salonu da mevcut.
Adres: Teşvikiye Cd. No:162 Şişli/İstanbul

Kanyon AVM

Kanyon şeklinde bir mimariye sahipolan avm dunya çapında ödül almış olsada bence mimari hata diye biliriz kışın inanılmaz derecede ruzgarlı olması hatalı bence bunun için daha sonradan camla kapama yaptılar gerçi. yazın keyifli olan avm ler arasında ama benim burayı sevmemdeki nedense sinema ve restaurantları ve çok güzel bir spor salonu var.
Büyükdere Cad. No:185 Levent, Beşiktaş, İstanbul, Türkiye

Zorlu Center

Büyük bir Apple Store, labirent andıran holler, geniş otopark, levazım yolunu uzatan, kibar güvenlik, banka yok denecek kadar az, mimari hatadan ust kat kışın deli soguk oluyor ama çözüm olarak camlarla örtüldü, üst segment mağaza ağırlıklı içinde tercih ettiğim yemek yerleri arasında Parle ve Le Baron başta geliyor ama benim için en öneli kısmı içerisinde Performans Sanatları Mekanı Zorlu PSM – bulunuyor İstanbul’un en güzel gösteri sanatları merkezi zenginleştirilmiş akustiği ana tiyatro ve drama sahnesini beğendim bence keyifli ve kaliteli bir yer olmuş İstanbul silüetini bozan “Zorlu” gibi bir yapıda, Broadway müzikallerini aratmayan bir yer.
Adres: Levazım Mahallesi, Koru Sokağı No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Brandium

Ataşehir’in ilk AVM’si Brandium AVM ulaşım kolaylığının yanı sıra sinema ve eğlenceli aktiviteleri, konserleri yanı sıra standart ve elit marka mağazaları ile hizmet veriyor.
Adres: Küçükbakkalköy Mah., Dudullu Caddesi 23-25 Ataşehir/İstanbul

ViaPortviaport

Pendik – Kurtköy’de yer alan Viaport, Outlet konseptinde hizmet veriyor. Ünlü bir çok markanın outlet ürünlerine yılın her günü ulaşabilirsiniz. Viaport‘ta eğlence alanlarında da at binme alanı, luna park gibi oldukça çeşitli seçenek ve sinema mevcut.
Adres: Yenişehir Mahallesi, Dedepaşa Blv. No:19 Pendik/İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz