Esnaf lokantası dedinizmi aklıma samimi bir ortamda uygun fiyata lezzetli ev yemekleri yemek gelir ve sizin için istanbul daki bu lezzet duraklarından aklıma gelenleri listeledim ararlarında gitmediğiniz varsa ilk fırsatta gidip o lezzetleri tadın derim.

Balkan Lokantası

Besiktaş’ta ev yemekleri yiyebileceginiz self servis naif ve fevkalade hoş bir lokanta, yemekleri de fiyatları da mükemmel. Böyle bir yer varken cidden evde yemek yapmaya gerek yok. Menü çok zengin, porsiyonlar bol kepçe, mis gibi bir lokanta.
Adres: Sinanpaşa Mah. Akmazçeşme Sok. No:6 Beşiktaş

Kanaat Lokantası

1955’te Üsküdar’da açılan Kanaat yıllardır vaz geçilmezlerim arasındadır. bir birinden lezzetli yemekler arasında kararsız kalabilirsiniz, gittiğinizde zeytin yağlıları, Özbek pilavı, kadınbudu köfte ve patlıcanlı pilavı denemeden dönmeyin ve mekanda yalnızca nakit ödeme yapıldığını unutmayın.
Adres: Sultantepe Mah. Selmani Pak Cad. No:9 Üsküdar

Yanyalı Fehmi

1919 yılında saray aşçılarından Bolulu Hüseyin Efendi ve Yanyalı Fehmi Efendi’nin açtığı Kadıköy Çarşı’nın girişinde yer alan Yanyalı Fehmi lokantasında Osmanlı ve Türk mutfağının harika lezzetlerini buluyorsunuz.
Adres: Osmanağa Mah. Yağlıkçı İsmail Sok. No:1 Kadıköy

Hünkar

Klasik esnaf lokantası nın Nişantaşı’na uyarlanmış hali, gösterişli, şık ve pahalı ama sizi müdavini yapacak kadar lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle hünkar beğendi, su böreği, irmik helvasını tavsiye ederim.
Adres: Mim Kemal Öke Cad. No:21 Nişantaşı

Kantin

Ekmeğini kendi yapan ve her gün değişik menüsüyle size lezzetler sunan Nişantaşın da olması sebebiyle klasik esnef lokantası görüntüsünün bir tık üzerinde yeni nesil esnaf lokantası diyebiliriz.
Adres: Milli Reasürans Çarşısı. Teşvikiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No:62 Şişli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz