Esnaf lokantası dedinizmi aklıma samimi bir ortamda uygun fiyata lezzetli ev yemekleri yemek gelir ve sizin için istanbul daki bu lezzet duraklarından aklıma gelenleri listeledim ararlarında gitmediğiniz varsa ilk fırsatta gidip o lezzetleri tadın derim.

  • Balkan Lokantası

Besiktaş’ta ev yemekleri yiyebileceginiz self servis naif ve fevkalade hoş bir lokanta yemekleri de fiyatları da mükemmel. Böyle bir yer varken cidden evde yemek yapmaya gerek yok. Menü çok zengin, porsiyonlar bol kepçe, mis gibi bir lokanta.
Adres: Sinanpaşa Mah. Şair Leyla Sok. Beşiktaş

  • Kanaat

1955’te Üsküdar’da açılan Kanaat yıllardır vaz geçilmezlerim arasındadır. bir birinden lezzetli yemekler arasında kararsız kalabilirsiniz gittiğinizde zeytin yağlılar, ve patlıcanlı pilavı denemeden dönmeyin ve mekanda yalnızca nakit ödeme yapıldığını uutmayın.
Adres: Selmanipak cd. No:9 Üsküdar

  • Yanyalı Fehmi

1919 yılında saray aşçılarından Bolulu Hüseyin Efendi ve Yanyalı Fehmi Efendi’nin açtığı Kadıköy Çarşı’nın girişinde yer alan Yanyalı Fehmi lokantasında Osmanlı ve Türk mutfağının harika lezzetlerini buluyorsunuz.
Adres: Osmanağa Mah. Yağlıkçı İsmail Sk. No:1 Kadıköy

  • Hünkar

Klasik esnaf lokantası nın Nişantaşı’na uyarlanmış hali, gösterişli, şık ve pahalı ama sizi müdavini yapacak kadar lezzetli olduğunu söyleyebilirim. özellikle hünkar beğendi, su böreği ve irmik helvasını tavsiye ederim.
Adres: Mim Kemal Öke Cd. No:21, Nişantaşı

  • Kantin

Ekmeğini kendi yapan ve her gün değişik menüsüyle size lezzetler sunan Nişantaşın da olması sebebiyle klasik esnef lokantası görüntüsünün bir tık üzerinde yeni nesil esnaf lokantası diyebiliriz
Adres: Akkavak Sokağı 30, Nişantaşı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here