Aliexpress TR

İskele Restoran

Rumeli İskele’de Türk, Rum, Akdeniz balık ve meze mutfağından lezzetli seçenekler sunuluyor. mısır ununda hamsi, patlıcan salatası, ahtapot, tereyağında karides, paçanga böreği,  fener kavurma ve çeşitli deniz mahsulleriyle güveçte yapılan iskele special, menüde görebileceklerinizden bazıları  tuzda levrek, balık köftesi ızgara, marine levrek, lakerda da diğer seçeneklerden. Denizin üzerindeki konumuyla tam bir keyif mekânı.
Adres: Yahya Kemal Caddesi 1 İstanbul

Cibalikapı Balıkçısı

Cibali’de, tarihi Cibalikapı’nın hemen yanı başında yer alan balıkçı, ahşap binası, tahta sandalye ve masaları, fonda taş plaktan çalan eski Türkçe parçalarıyla sizi adeta büyülüyor Salata, ahtapot ızgara,kabak çiçeği dolması, marulda Levrek Dolma, asma yaprağında Sardalya, saraylı balık turşusu ot çeşitlerinden radika, kaya koruğu, Girit Ezmesi, topik, turp otu, yaban pancarı, tatlı olarak da yanında dondurmayla fırında tahin pekmez tatlısı ya da enginar tatlısı İstanbulda ender bulabileceğiniz lezzetler. ekmek kendi yapımları, finalde dondurmalı helva ve enginar tatlısı unutmayın.fiyat yüksek ama değer.
Adres: Kadir Has Caddesi (Kadir Has Üniversitesi yanı) 5, Cibali İstanbul

Kıyı Restaurant

Yılların eskitemediği Kıyı restaurant nezih ve kaliteli. Mezeler cok lezzetli tarama ve pilakisi mutlaka alınmalı. Ara sıcak için yaprak ciğer muhteşem kesinlikle tavsiye ederim ve Jumbo karidesler cok basarılı
Adres: Tarabya, Haydar Aliyev Cd. 186/A, Sarıyer

Adem Baba

Burada yediğiniz tüm balıklar taze içeriye kesinlikle buzhane balığı sokulmuyor. Balığın yanı sıra kalamar, midye dolma, midye tava, balık köftesi, çiroz ve kış aylarında balık çorbası bulmak da mümkün. Taze deniz mahsulleri, güler yüzlü personel ve hızlı servisle birleşince doğal olarak bir müdavimleri fazlasıyla olmuş artan müşteri talebini karşılamak için yolun karşısında bir de şube açan Adem Baba’da içki servisi yok ve fiyatlar çok makul.
Adres: Satış Meydanı Sokak 2, Arnavutköy İstanbul
Tel: (0212) 263 29 33

Arşipel

Arşipel, Boğaz’ın günlük balıklarının yanı sıra Çanakkale’den getirtilen kılıç ve levrek, Bozcaada’dan ıstakoz, Bodrum’dan getirtilen sinarit, traça, lagos ve çipura ile Adana Karataş’tan getirilen orfoz ve jumbo karidesleriyle iç denizlerden toplama bir seçki sunuyor. Özel pişirme teknikleriyle marine edilerek hazırlanan çiğ balıklar ve karideslerin yanı sıra çok sayıda kendine özel tarifi var Arşipel’in. Balıkların hiçbir sos kullanılmadan çiğ ya da ızgarada naturel tatlarıyla sunulması ise Arşipel’in en has mutfak prensibi.
Adres: Kuruçeşme Caddesi İstanbul

Del Mare Ristorante

İçinde bulunduğu bina 1800’lü yılların başında Osmanlılar tarafından inşa edilmiş bir fil ambarı. 1900’lü yılların başında yeniden düzenlerek ispirto fabrikasına dönüştürülen bu taş bina 200 yıllık tarihiyle Boğaz’ın kıyısında duruyor. Denize sıfır konumuyla, bu iki katlı tarihi yapı, büyük emek harcanarak şimdiki görünümüne kavuşmuş. Burası bir balık lokantası ama Akdeniz mutfağına ait bir menüleri de var. Tuzda balık, fener kavurma, erişteli jumbo karides, deniz mahsullü spaghettiler.  Boğaz manzarası eşliğinde keyifli zaman geçirmek için mükemmel bir yer. Ayrıca İtalyan mutfağından lezzetleri de burada tadabilirsiniz.
Adres: Kuleli Caddesi 53/4, Çengelköy İstanbul

Eftalya  Restaurant

Oldukça şık ve sade dekore edilmiş mekân Boğaz manzarası, zengin menüsü ve lezzetli yemekleriyle,  Boğaz havasını içinize çeke çeke yemeğinizi yiyip, içkinizi içebildiğiniz bir ortam sunuyor. İkinci ve üçüncü katlar daha çok grup yemekleri vermek isteyen müşteriler tarafından tercih ediliyor.  Eftalya’da, balık tercih etmeyenler için ızgara et çeşitleri de mevcut. Eftalya’nın Beylerbeyi’ndeki diğer şubesi de Arnavutköy kadar başarılı.
Adres: 1.Cadde 32, Arnavutköy İstanbul