Türkiye denince akla ilk gelen şeylerden biri kebap tır. ama her yerde lezzetli olmaz konu et ise, üstatların da dediği gibi zahmetli ve pişirmesi ciddi bir iştir. Etin dinlenme süresi, pişme derecesi ve tabi damakta bıraktığı tadı iyi bilmek gerek.

Hatay Gurme : Menüyü incelemek biraz uzun sürüyor çünkü aşina olduğunuz yiyecekler değil ama menü görsellerle hazırlandığı için oldukça yardımcı oluyor. Karşılama sıcak, çalışanlar ilgili. Mekân ferah ve rahatsız edici bir kalabalık ve uğultu yok. Mekânın özel otoparkı ve valesi var. Kalkmaya yakın basıp arabanızın hazırlanması için, size tuşlu bir cihaz veriyorlar, masaya oturduğunuzda lezzettli ekmekleri ve acılı ezmesi geliyor ama fazla yiyip karnınızı doyurmayın sakın. Antakya usülü çiğ köfte, humus, mütebbel, haşlama oruk, deveci et, kömbe kurabiye tavsiye ederim bunlar lezzetliydi ama fiyatlar biraz yüksek ama lezzetler ve çalışanların güler yüzlü olması sebebiyle gidilicek bir yer. Ataşehir, Fatih, Kuwait de olmak üzere 3 şubesi var ve kahvaltı içinde muhteşem bir yer.
Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No 37, Ataşehir, İstanbul

Ali Ocakbaşı : Mezeler mükemmel, satır kebabını parmaklarımla birlikte yedim. Cam kenarına oturmuşsan şanlısın demektir, güzel manzara var. Tek sıkıntı sigara içmek için 2 kat yukarı çıkıyorsun. İstanbul’a gelen misafirlerinizi ağırlamak icin güzel bir seçenek. Hem leziz mezeler, hem kibar ve güleryüzlü bir hizmet.
Adres: Arap Cami Mahallesi, Tersane Caddesi, Kardeşim Sokak, Grifin Han, No 45, Kat 4, Beyoğlu

Nişantaşı Köşebaşı Restaurant : Kırklareli’nde kendi çiftliğinde yetiştirdikleri %100 kıvırcık kuzu ve dana etleriyle hazırladıkları eşsiz tatların hepsinin müdavimi olacağınızın garantisini veriyorum.
Adres: Bronz Sokak, No:5 Maçka-İstanbul

Çanak Kebap & Katmer : Gaziantep’in yöresel yemeklerini tadabileceğiniz Çanak Kebap 25 yıllık tecrübesiyle en lezzetli menüleri biz etseverlere sunuyor. Her gelenin bir kereyle kalmadığı mekanda birçok lezzet favoriler arasında . Acıbadem deki muhteşem lezzetli yemekler özellikle yuvalama çorbası mutlaka her geldiğimde içmeden çıkmadığım lezzet dünyası resmen gözüm dönüyor ve herşeyden yemek istiyorum kötü tarafı her gittiğimde kilo alıp çıkıyorum göztepe, acıbadem ve kozyatagında şubeleri var.
Adres: Acıbadem, Acıbadem Cd. No:115, Kadıköy/İstanbul

Köz Kanat & Kebap : Tavuk kanatlari da harika Pastirmali humus ve cerkes tavugunu denemeden gitmeyin. Tavuk kanatlari da harika tavuk kanadının en özel ve en güzel sunulduğu mekanlardan biri. Güleryüzlü, müşteri ve cüzdan dostu bu işletmeyi herkese tavsiye ederim.
Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Ahmet Yesevi Cad./doruk Sok. No:7/A,Ataşehir/İstanbul

Mirhanı Gaziantep Mutfağı : Zekeriyaköy deki bu şirin yerin ambiyansı çok keyifli, samimi bir ortamı var, çalışanlar ilgili ve güler yüzlü kahvaltısı muhteşem, Kebapları harika özellikle Simit kebabını tavsiye ederim, mezeler lezzetli yemekler özellikle ciğer çok güzeldi. fiyatlar makul yolunuz bu tarafa düşerse burada yemeden gitmeyin derim.
Adres: Zekeriyaköy Mahallesi, Kilyos Yolu, 1. Cadde, No 5, Sarıyer, İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here