Aliexpress TR

Türkiye denince akla ilk gelen şeylerden biri kebap tır. ama her yerde lezzetli olmaz konu et ise, üstatların da dediği gibi zahmetli ve pişirmesi ciddi bir iştir. Etin dinlenme süresi, pişme derecesi ve tabi damakta bıraktığı tadı iyi bilmek gerek.

Nişantaşı Köşebaşı Restaurant

Nişantaşı Köşebaşı. Kırklareli’nde kendi çiftliğinde yetiştirdikleri %100 kıvırcık kuzu ve dana etleriyle hazırladıkları eşsiz tatların hepsinin müdavimi olacağınızın garantisini veriyorum.
Adres: Bronz Sokak, No:5 Maçka-İstanbul

Çanak Kebap & Katmer

Gaziantep’in yöresel yemeklerini tadabileceğiniz Çanak Kebap 25 yıllık tecrübesiyle en lezzetli menüleri biz etseverlere sunuyor. Her gelenin bir kereyle kalmadığı mekanda birçok lezzet favoriler arasında yer alıyor. Acıbadem deki muhteşem lezzetli yemekler özellikle yuvalama çorbası mutlaka her geldiğimde içmeden çıkmadığım lezzet dünyası resmen gözüm dönüyor ve herşeyden yemek istiyorum kötü tarafı her gittiğimde kilo alıp çıkıyorum.
Adres: Acıbadem, Acıbadem Cd. No:115, 36660 Kadıköy/İstanbul

Köz Kanat & Kebap

Tavuk kanatlari da harika Pastirmali humus ve cerkes tavugunu denemeden gitmeyin. Tavuk kanatlari da harika tavuk kanadının en özel ve en güzel sunulduğu mekanlardan biri. Güleryüzlü, müşteri ve cüzdan dostu bu işletmeyi herkese tavsiye ederim.
Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Ahmet Yesevi Cad./doruk Sok. No:7/A,Ataşehir/İstanbul

Hatay Gurme

Menüyü incelemek biraz uzun sürüyor çünkü aşina olduğunuz yiyecekler değil ama menü görsellerle hazırlandığı için oldukça yardımcı oluyor. Karşılama sıcak, çalışanlar ilgili. Mekân ferah ve rahatsız edici bir kalabalık ve uğultu yok. Mekânın özel otoparkı ve valesi var. Kalkmaya yakın basıp arabanızın hazırlanması için, size tuşlu bir cihaz veriyorlar, masaya oturduğunuzda lezzettli ekmekleri ve acılı ezmesi geliyor ama fazla yiyip karnınızı doyurmayın sakın. Antakya usülü çiğ köfte, humus, mütebbel, haşlama oruk, deveci et, kömbe kurabiye tavsiye ederim bunlar lezzetliydi ama fiyatlar biraz yüksek ama lezzetler ve çalışanların güler yüzlü olması sebebiyle gidilicek bir yer.
Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No 37, Ataşehir, İstanbul

Mirhanı Gaziantep Mutfağı

Zekeriyaköy deki bu şirin yerin ambiyansı çok keyifli, samimi bir ortamı var, çalışanlar ilgili ve güler yüzlü kahvaltısı muhteşem, Kebapları harika özellikle Simit kebabını tavsiye ederim, mezeler lezzetli yemekler özellikle ciğer çok güzeldi. fiyatlar makul yolunuz bu tarafa düşerse burada yemeden gitmeyin derim.
Adres: Zekeriyaköy Mahallesi, Kilyos Yolu, 1. Cadde, No 5, Sarıyer, İstanbul