Aliexpress TR

Adımınızı attığınız anda tüm yorgunluğunuzu unutacağınız, hem şehre yakın hem doğayla iç içe, temiz havasından sarhoş olacağınız Polonezköy, İstanbul’da güneşli bir kış gününde, belki de yapacağınız en güzel şey yakındaki bu kaçış noktasına gitmek olur.

Hafta sonları İstanbul’da  geçirmek istemeyen ama uzaklara kadar da gidecek vakti olmayanların kaçış noktası olan Polonezköy, tam manasıyla küçük bir cennet. Yol mesafesi İstanbul’da şehir içinde yapacağımız kilometreden daha fazla değil, buraya  vardığınızda ise şehrin bu kadar dibinde böyle bir yer olduğuna şaşırıcaksınız. Polonezköy’e sabahın erken saatleri gidip akşama kadar huzurlu zaman geçirebilirsiniz nasıl mı? Muhteşem parkurun da doğayla iç içe kuş seslerinin eşliğinde bir yürüyüş yapın  daha sonra, taze meyve, sebze, ekmek  ve yumurta ile organik bir kahvaltıyla devam edebilirsiniz, tabi sonrasında yediklerinizi eritmek için 1km uzunluğunda, etrafı çitlerle çevrilmiş, yürürken tamamen şehrin karmaşasını unutucağınız bir yürüyüş yapın, ardından öğle kahvesi için köyün içindeki birbirinden güzel mekanlardan birinde mola verip, enerjinizi toplayıp

Polonezköykendinizi şımartmak için spa merezlerinden birinde masaj yaptırın hangisine gideceğinizi bilmiyorsanız benim tercih ettiğim matsu spaya gidebilirsiniz.

Polonezköy’ün girişindeki Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Polonezköy muhtarlığı’nın 2004 açtığı ağaç oyma heykel sergisini gezin.

Cam Sanatları Merkezinde bir birinden renkli cam objelerden kendinize yada sevdiklerinize alabilirsiniz.

Yemek için gidilicek yerler tavsiyeme gelirsek Leonardo Restaurant & Cafe En iyi tarafı yaz kış açık olmas ve Polonezkoyun en eski mekanlarındandır. Polina Restaurant İçerinin ambiyansı çok ve tatlıları güzel hafta sonları fazla yoğun ve benim gittiğim zaman arı sorunu vardı çok fazla arı. Karçma Kriha Restaurant Minik bir bahçesi var . Fiyatlar uygun sakin ve hoş bir yer güler yüzlü ve nazik çalışanları var.

Ama şunu unutmanızı istemem doğanın içinde olmaları çok güzel fakat yazdığım yerler dağil hizmet anlayışları kötü ve yemeğe düşkün biri olarak söyleye bilirim ki muhteşem diyebileceğim bir lezzet yakalabildiğim bir yer malesef olmadı ama bu çok kötü anlamına gelmiyor normal diyebilirim.

Küçük bir kaçamak yapmak isteyenler için Abant ilginizi çekebilir