Aliexpress TR

Güne dengeli bir kahvaltıyla başlamak zorundasın. Imperial College London çalışması, insanlar kahvaltı atladığında, yüksek kalorili gıdaların resimlerinin gösterildiğinde beynindeki ödül merkezlerinin aydınlandığını buldu. Kahvaltı yapmayı bırakırsanız, günün ilerleyen saatlerinde atıştırmalıklar size cazip gelir, dahası, 2013’te yapılan bir araştırma, büyük bir sabah yemeğini seven kadınların, açlık hormonu olan ghrelin ‘de küçük bir kahvaltı yiyenlere göre daha büyük bir düşüş gösterdiğini buldu

Güne dengeli bir kahvaltıyla başlamak zorundasınKahvaltı yapmak, öğle yemeğinden önce kendinizi tam hissetmenizi ve atıştırmamanızı sağlayacaktır. Büyük bir kahvaltı, açlığınızı tatmin etmeye yardımcı olabilir ve sizi bütün sabah boyunca enerji dolu hissetmenizi sağlayabilir. Her gün bunu yaparsanız, muhtemelen kilo kaybına dönüşebilecek daha az kaloriyi tüketmeye son vereceksiniz. Bu, mideniz dolduğundan, öğle saatine kadar sizi tatmin etmek için yüksek kalorili aperitifler yemeye cazip olmadığı için oluşur. Aslında, “Amerikan Klinik Beslenme Dergisi” nde yayınlanan 2005 makalesine göre, kahvaltı atlayan kadınlar kahvaltı yapan kişilere göre daha fazla kilo alma eğilimi gösteriyorlar

Güne dengeli bir kahvaltı ile başlamakla

  • Metabolizmanızı hızlandırmış olucaksınız: Bunu yapmak metabolizmanızı düzene sokacak ve vücut kütle indeksinizi sabit tutacaktır.
  • Kilonuzu dengeleyeceksiniz: Sağlıklı bir kahvaltı yemek aslında kilo vermenize yardımcı olacak bir stratejidir. Öğle yemeğinden sonra kesinlikle aç kalmazsınız, ekmek ve abur cubur yemeyi seçme ve şımartma ihtimaliniz azalır.
  • Daha konsantrasyonlu daha dikkatli olursunuz: Çocukluğumuzda, öğretmenlerimiz bize hep büyük bir test günü sağlıklı bir kahvaltı yemelerini önerdiler. Masalarımıza oturacak zaman boyunca odaklanmamıza yardımcı olacağını biliyorlardı.