Merhaba Ziyaretçi şimdi size hayatınızı farkettirmeden mahveden enerji hırsızlarından  bahsetmek istiyorum biz ne kadar pozitif olursak olalım hayatımıza giren bir takım insanlar varki negatiflikle beslenip sizin hayat enerjinizi çalarak tüketirler bazıları bunun farkında değildir, bazıları ise bilinçli olarak yaparlar işte o kişilerin enerji hırsızı olduğunu gösteren ve arkadaşlığınızı sömüren insanların işaretleri.

enerji hırsızları

Kurban rolünü oynarlar

Bu tip insanlar her zaman kurban rolünü oynar ve yaptıkları her şey kendine göre doğrudur. manipule yetenekleri sayesinde her durumu kendi lehlerine çevirmeyi başarırlar ve suçu başkasına atma planları her daim hazırdır. Konu kendisi olmasa bile kandırıldıklarına ve adil olmayan bir şekilde davranıldığına inanırlar.

Dramları asla sona ermez

Nereye giderlerse gitsinler drama onları takip eder, gittikleri her yere bir miktar da olsa huzursuzluk ve dram götürmeyi adet haline getirirler çünkü bu insanlar dramla beslenirler.

Narsistlerdir

Narsist biriyle arkadaş olmayın arkadaşlık konusunda gerçekten berbatlardır, Bu tür insanlar kendilerine o kadar takıntılılardır ki ne kadar iyi bir insan olduklarıyla alakalı sonsuza kadar konuşabilirler.

Kontrol manyaklarıdır

Hepimiz manipüle eden bu insan tipini biliriz. Bu insanlar konu arkadaşlık olduğunda aşırı derecede inatçı ve dominanttır. Bazı şeylerin belirli bir yolla ya da sadece kendi istedikleri şekilde olmasını isterler. Diğer insanların rahat olmaları onlar için önemli değildir ve olabildiğince çok şeyi kontrol ettiklerinden emin olmaya çalışırlar.

Kıskançlardır

Etrafında olmayı bırakın bunlarla konuşması bile aşırı derecede zordur. Bu kıskanç tipler her zaman başarınızı küçümser ve sanki önemsizmiş gibi göstermeye çalışır. Bunu sadece onun bir parçası olmadıklarında yaparlar. Bu tür insanlar her zaman motivasyonunuzu düşürür ve başarılarınızı aza indirgemeye çalışır ancak size bunları yapmalarına asla izin vermeyin. Bu davranışlar onların öz güvensizliklerinden filizlenerek sizin olduğunuz yere kadar ulaşır!

Sürekli geçmişe dönerler

Sizin asla geçmişe takılmadan devam etmeniz gerekir ancak bazı insanlar sizi eski durumlarınıza ya da alışkanlarına döndürmekten zevk alır ve durağan bir zamanda yaşıyor gibi görünürsünüz. Bu tür arkadaşlar, bir şekilde sizi kendinizi geliştirmenizden ve devam etmenizden alı koymayı başarır. Kendileri ilerlemek istemediği için sizinde eski hayatınızdan ve davranışlarınızdan kaçmanıza izin vermezler.

Eleştirirler

Sizi sürekli olarak eleştiren ve yeterince iyi olmadığınızı söyleyen biri arkadaş olarak adlandırılmayı hak etmez. Size verecek hiçbir tavsiyeleri ya da önerileri olmamasına rağmen size sadece yanlış yaptığınız şeyleri söylerler. Bu insanlar kendi değerlerini arttırmak için bu çarpık davranışı sergileyerek durmadan moralinizi bozmaya çalışırlar.

Merhametsizlerdir

Problem onlarla ilgili değilse çok büyük ve görünür bir şekilde merhametsiz davranırlar. Diğer insanlar için asla endişelenmezler ve hiç kimsenin kaybını ya da problemlerini asla umursamazlar. Ancak, ne zamanki o problem kendilerini de ilgilendirir işte o zaman ani bir değişim meydana gelir. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın sendromuna yakalanmış bu insanlar genellikle size samimi bir şekilde değer veren insanlardan biri değillerdir.

Her zaman haklıdırlar ve asla yanılmazlar

Bu insanlar kendi haklılıklarını kanıtlamak için çok uç şeyler bile yapabilirler. Asla hatalı değillerdir. Durumun ya da fiziksel olayın ne olduğu önemli değildir. Önemli olan tek şey gün sonunda sadece onların söylediklerinin doğru olmasıdır.

Dedikodu yapmayı severler

Bu insanlar dedikoducu olmayı severler ve dedikoduyla yaşarlar. Dedikoduyu başlatan da yayan da, hatta ve hatta üstüne katarak anlatan da onlardır. Size dedikoduyu getiren insanın kim olduğuna dikkat edin çünkü söyleyeceğiniz şeylerin başka bir yerde konuşulmayacağını asla bilemezsiniz. Buna sunulabilecek tek çözüm dedikoduyu teşvik etmemek, buna katılmamak ve dinlememektir. Cahilliğin mutluluk olduğunu söylerler ve bu durumda sanıyorum ki öyle. dedikoduları ve yalanları ilk yayan kişi olduklarından bu da daha fazla gereksiz dramı hayatlarına getirmeleriyle sonuçlanır.

Öfkelerini kontrol edemezler

Zaman zaman herkesin öfkesini kontrol edemediği durumlar olur ancak gerçekten zehirli olan bir insan sinirlidir ya da neredeyse her zaman öfke nöbetleri geçirir. İçlerinde bulundukları durum ne olursa olsun sürekli olarak öfkeyle hareket ederler ve sinirli bir şekilde cevap verirler. Bu sinirli durumların hepsini alttan almanız mümkün olmayacak. Sık sık kaybedilen öfke kontrolü ve karşı tarafın sizi suçlamasıyla karşılaşıyorsanız size kesin olarak şunu söyleyebilirim ki hayatınızdaki kişi tam olarak zehirli biri!

Kalbiniz size yol gösterir

İç güdülerinizden ve kalbinizden geçenden asla şüphe etmeyin. Eğer içgüdülerinize güvenirseniz çoğu zaman haklı çıkacağınızı göreceksiniz. Eğer zehirli bir insanla birlikteyseniz, ki bu insan ister arkadaşınız ister eşiniz olsun, nasıl bir insan olduğunu HEMEN anlayacaksınız. Sürekli onların arkalarını toplamaktan bunu çok geç ve zor bir şekilde anlayacaksınız. Eğer yaşadığınız bir durum size tuhaf hissettiriyorsa iki kere düşünmeden o durumdan hemen kurtulun.

Yaptıklarının sorumluluğunu alamayan biri bırakın arkadaş olmayı ancak kurtulmanız gereken bir yük olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz